КОНФЛІКТ-проблема дуже серйозна. Існує поняття «конфліктна особистість».
КОНФЛІКТНА ОСОБИСТІСТЬ:
1.Бажання домінувати за будь-яких обставин.
2.Псевдопринциповість.
3.Зайва прямолінійність у судженнях і висловлюваннях.
4.Поганий настрій, дратівливість.
5.Негативне оцінювання вчинків і дій інших людей.
Бути конфліктною особистістю не тільки не красиво, а й небезпечно для здоров'я. Дратівлива людина часто хворіє на ГРЗ, виникають хвороби печінки. Людина, яка не може пробачити образи близьких людей, а пам'ятає їх і переживає через це, може занедужати на рак. Ті, хто полюбляє критикувати інших людей, часто хворіють на радикуліт. До захворювань нирок схильні люди, які полюбляють нав'язувати усім свою волю. Про все це пише у своїх працях Луїза Хей - американський лікар. Вона розповідає про те, як занедужала на рак легень і вилікувалася, пробачивши всі образи.
Як позбутися стану, що виник під впливом негативних емоцій? Насамперед навчіться контролювати свій настрій, якщо він зіпсувався, з’ясуйте причини цього: можливо, ви не завжди умієте відрізнити головне від другорядного, або ставите занадто великі вимоги до інших людей чи до себе. А може, ви просто перевтомилися і вам необхідно добре відпочити, виспатися.
Існує ще одне, мало досліджене джерело життєрадісності і бадьорого настрою, спосіб запобігання захворюванням і продовження життя. Це - твори літератури і мистецтва. Відомий англійський дослідник Чарльз Дарвін у своїй книзі «Автобіографія» писав: «...Якби мені довелося знову прожити своє життя, я встановив би для себе правило читати певну кількість віршів і слухати певну кількість музичних композицій хоча б раз на тиждень: можливо, шляхом цих постійних вправ мені вдалося б зберегти активність тих частин мозку, які зараз атрофувалися. Ця втрата рівнозначна втраті щастя і позначається на розумових здібностях, моральних якостях, тому що слабшає емоційна сторона нашої природи».
Цей здогад вченого давнини підтверджується даними сучасної науки, дослідження вчених-медиків свідчать, що переключення уваги від звичних занять необхідне для психічного відпочинку й відновлення стомленої нервової системи. З міни, що відбуваються внаслідок споглядання творів образотворчого мистецтва, прослуховування музики, відвідування театру, кіно, позитивно впливають на багатьох людей.
Отже, якщо у вас поганий настрій, поставте улюблену музику, прочитайте вірші улюбленого поета, тобто увійдіть у світ мистецтва, де інший темп і ритм. Можливо ця мелодія додасть вам гарного настрою.
«У суперечці не можна перемогти. Якщо ти програв - то програв, якщо виграв - теж програв» (Д. Карнегі). Чому? Здобувши перемогу, ви почуваєтеся чудово, а ваш співрозмовник? Ви змусили його відчути вашу перевагу. Ви зачепили його самолюбство. Він засмучений. Чи приємно вам це згадувати? Якщо ти не егоїст і хочеш чогось досягти у житті, ніколи не витрачай часу на суперечки, що псують настрій. «Єдиний спосіб виграти в суперечці - це розв'язати її конструктивно для обох сторін».
Немає коментарів:
Дописати коментар